Faculty of Computer Science and Mathematics

Majlis Anugerah Pelajar Cemerlang 2017

Majlis Anugerah Pelajar Cemerlang (MAPC) Pusat Pengajian Kejuruteraan Kelautan (PPKK) akan diadakan pada 17 Novmber 2017. MAPC ini merupakan kali kedua diadakan sejak penstrukturan semula daripada Fakulti kepada Pusat Pengajian pada tahun 2013. MAPC diadakan bersempena dengan Majlis Konvokesyen UMT tahun 2017, maka dengan itu PPKK turut akan bersama-sama memeriahkan majlis tersebut untuk meraikan graduan-graduannya.

MAPC PPKK tahun 2017 ini diadakan bagi menghargai pencapaian para pelajar yang mendapat keputusan cemerlang bagi sesi 2016/2017 serta menghargai pelajar yang akan bergraduat pada konvokesyen ke-15 Universiti Malaysia Terengganu. Penerima anugerah pada tahun 2017 dibahagi kepada 4 kategori iaitu Anugerah Pelajar Pascasiswazah, Anugerah Sijil Dekan kepada pelajar yang memperolehi purata nilai gred keseluruhan (PNGK) 3.50 dan ke atas untuk semester I & II (2016/2017), Anugerah Akademik Terbaik kepada pelajar yang memperolehi keputusan akademik terbaik sepanjang pengajian beliau dan Anugerah Utama iaitu Anugerah Pelajar Cemerlang yang dinilai berdasarkan pencapaian akademik, ko-kurikulum, kepimpinan dan penglibatan aktif dalam persatuan atau kelab.

Adalah diharapkan pengiktirafan seumpama ini akan membantu mempertingkatkan lagi motivasi serta dapat memberikan perangsang agar seluruh pelajar PPKK lebih maju dan berjaya dalam bidang masing-masing. Berikut adalah senarai peneriman anugerah pada MAPC kali ini:

PENERIMA ANUGERAH PELAJAR PASCASISWAZAH

DOKTOR FALSAFAH (TEKNOLOGI DAN PENGURUSAN ALAM SEKITAR)
ALIASHIM BIN ALBANI GSK2056

DOKTOR FALSAFAH (TEKNOLOGI MARITIM)
SUBIYANTO GSK1577
MOHAMMAD FAKHRATUL RIDWAN BIN ZULKIFLI GSK1294

SARJANA SAINS (FIZIK)
NOR FAZILA BINTI MAHAMAD YUSOFF GSK2019
IDRUS SALIMI BIN ISMAIL GSK2281
LAFSAH BINTI MAT DAUD GSK1831
NABILAH BINTI MOKHTAR GSK2235
NUR DIYANA BINTI ROSEDHI GSK2234
NUR AIN SYUHAIDA BINTI SALLEH GSK2357
NORSAADATUL AKMAL BINTI MOHD ZAID GSK2284

SARJANA SAINS (OSEANOGRAFI)
NURUL HUSNA BINTI ABU BAKAR GSK2179

SARJANA SAINS (TEKNOLOGI DAN PENGURUSAN ALAM SEKITAR)
ANIS AYUNI BINTI AMAN ZUKI GSK2274
MUHAMMAD IZWAN ZARIQ BIN MOKHTAR GSK2004
NURFARAHANA BINTI MOHD NASIR GSK2227

SARJANA SAINS (TEKNOLOGI KIMIA)
FATIN BINTI MOHD NASIR GSK1958
NOR SHALIHAN BT MOHAMED GSK2277
NUR FATIHAH BINTI ZAINUDDIN GSK1650

SARJANA SAINS (TEKNOLOGI MARITIM)
AHMAT YAZID BIN MALIKI GSK1995
HAJAR HAKIMAH BINTI MARZALAN GSK2431

PENERIMA SIJIL ANUGERAH DEKAN PROGRAM SARJANA MUDA TEKNOLOGI (ALAM SEKITAR)

NOR ATIKAH BINTI LATIF PUDIN
LUN YEE THENG
PREMA A/P VELOO
SYAFIQAH NADIA BINTI MOHD ZAKI
NURUL ATHIRAH BINTI MAZU
NUR RIZA BINTI FAZILAH
WONG ZHI HUI
CHONG MIN YEE
AMIRA SAFWANI BINTI ALIAS
NOR AMALINA BINTI MOHD ZAINI
CHONG SHIN YONG
TAN HUI SHAN
NURHUSNA BINTI AB LATIF
NURUL IZZATI BINTI KHAIRUL ANAS
NORHAYATI BINTI ROSALI
NORSHAMSULINA BINTI KAMARUDIN
NURFASIHAH BINTI DARUS
SHARIFAH NUR NABILAH BINTI WAN ABDULLAH
OOI CHEE KUAN
NUR SYAFIQAH BINTI MAT RAPIE
OOI PHIK FONG
ROKIAH BINTI ABDUL GHANI
NOR FATIN BINTI ALIAS
MAS ARTIQAH BINTI MUNAJAT
AFIRA SOPIOH
NOOR ATIKAH BINTI NASARUDIN
SITI AMIRA ‘AINAA’ BINTI IDRIS
TENGKU NUR AZLIEYA BINTI ENGKU BUSU
NUR NAJIBAH BINTI AHMAD KAMIL
NURUL FARHAN BINTI ROSLAN
CHOO TEAN CHENG
ALEX WONG CHUNG ING
KASTHURI A/P MANIARASAN
FONG PEY THING
NOR AZURA BINTI MAT HASAN
SITI ZULAIKHA BINTI RAMLI
HUDA SHAFIKAH BINTI KAHARUDIN
MILNATHA DOMINIC
AMIR SUFI BIN ABU YAMIN
NUR NATASHA BINTI ABDUL SAMAT

NUR MAIZAN AZYYATI BINTI KAMARUDDIN
KHOIRULBARIYYAH BINTI MOHAMMAD NAJIB
SITI ANEES AINA BINTI AHMAD AZRI
NUR AMIRA BINTI TUKIRAN
SYAZANA BINTI ROSLI
NURFARAIN NASUHA BINTI AB RAZAK
NOOR IRMAZULIANA BINTI MOHD ZAKI
FAIZURA BINTI MAT LAZIM
TENGKU NOR SYAMIMI BINTI TENGKU ISMAIL
NORFAREHAN BINTI HARUN
WAN ZULFADZLI ADHA BIN WAN MARZUKI
AHMAD DANIAL BIN JAAFAR
ILYANNI SYAZIRA BINTI NAZARAN
LEE CHIA SIANG
MUHAMMAD ASYRAF BIN KHALIL
AKHTAR ALIF BIN MUSA
NURLIYANA BINTI ROSLI
NUR SYAFIQAH BINTI ABU HASSAN
MUHAMAD KHUSAIRI BIN ABU MANSHOR
NATASHA BINTI MOHD RIDZWAN
ABDUL AMIRNAUFAL BIN MAZALAN
SU MAN HUAN
NOR HAFIZAH BINTI ZAKARIA
NOOR HAFIZA BINTI RAZALI
NURULAINIAKMA BINTI MAK SOM
SITI SAFWANAH BINTI MARZUKI
HUSNA BINTI AZIZ
NUR AMIRAH BINTI DARUSMAN
AMIRATUL FATANAH BINTI AMIRRUDDIN
NOOR ANISAH BINTI ISMAIL

PENERIMA SIJIL ANUGERAH DEKAN PROGRAM SARJANA MUDA SAINS GUNAAN (TEKNOLOGI MARITIM)

NG JIA WEN
NUR AMIRA BINTI ADAM
FAKHRUNNISSA BEGUM BINTI MUKHTAR ALI

PENERIMA SIJIL ANUGERAH DEKAN PROGRAM SARJANA MUDA SAINS GUNAAN (FIZIK ELEKTRONIK DAN INSTRUMENTASI)

WAN MOHAMAD IKHMAL BIN WAN MOHAMAD KAMARUZZAMAN@
KEK KAH TEIK
MUHAMAD SYAIZWADI BIN SHAIFUDIN
PERALAGAN A/L LETCHUMANAN
ERIN SAFINAH BINTI AZMI
ISHAMINA BINTI MOHAMAD FAUZI
NEO WEI SHENG
NUR AFIDAH BINTI MD NOOR
NUR NADHIRAH BINTI CHE HAMID
SHARIFAH SYAHIRA BINTI SYED NAROLHISA
AAINAA HUSNA BINTI ABDUL RASHID
FATIN NAJIHAH BINTI AMIN
NUR ATHIRAH BINTI CHE DZUL-KIFLI
MARIA FAZIRA BINTI MOHD FEKERI
SITI NUR ATIKAH BINTI HUSAIRI
NATHRAH BINTI ZAWAWI
CHE ZAHEERAH NAJEEHAH BINTI CHE MOHD ZAWAWI
NUR AMANINA BINTI AB RASHID
FARAH WAHIDAH BINTI JAMEL
CHONG JUN KUAT
MUHAMMAD FIRDAUS BIN MASROM
FAIZUL ANWAR BIN SALIM
ZUNAIROH BINTI MOHAMAD SHUKRI
FATIN FARISHA ALIA BINTI AZMI
FITRI SORAYA BINTI AZMI
NORSHAZIRA BINTI SHAARIN
NORFATIHAH BINTI MAZUKI
MUHAMMAD NUZUL AL`QASHAH BIN MOHD NOR
MOHAMAD HELMI BIN KARIM
MOHD ZULSHAFIQ BIN ZAKARIA
FATIN MUNIRAH BINTI ZULKAFLI
LEE KAH LENG
NURUL YASMIN BINTI MOHD YAZAM
NURAIN BINTI DUHARIS
LEE HOU YI
JOHARI BIN TALIB
NURUL SYAFIQAH BINTI HASSHIM
MUHAMMAD ZULHILMI BIN SUKOR
HAMIZAH BINTI SHAARI
ALIF HAZIQ BIN ANUAR
NURUL SHUHADA BINTI ABD KARIM
MUHAMMAD NAZRIN BIN ZAINAL ABIDIN
SYAFIQAH BINTI SALEHUDDIN AL AYUBBI

MOHD NOR FAIZI BIN NAWI
MOHD ALIF AKMAL BIN MD SUWANDI
MOHD AIZAT BIN RAHIM

PENERIMA SIJIL ANUGERAH DEKAN PROGRAM SARJANA MUDA SAINS (SAINS NAUTIKA DAN PENGANGKUTAN MARITIM)

MOHD HELMY BIN SHAMSUDIN
NADARAJAN A/L PERUMAL
AMUTHA A/P SELVARAJA
KISHEN KUMARA KURU
MALVINDRAN A/L RAVIE
KOSHALA A/P MUTHOOVALOO
AMIRUL KAMIL MUNAWWAR BIN AZHAR
HARRESH A/L CHANDRAN
NUR HANIS BINTI BAZARUDDIN
MUHAMMAD FIKRI ADIB BIN ABDUL HAKIM
MOHAMAD ASRULL BIN MOHD SHARIF
HAIRUDDIN BIN LASUPU
NURSHAMIRA DIANA BINTI ROSLAN
MUHAMMAD MUZAMIR BIN KAMSANI
WADA’AH BINTI MOHD YASIN
MOHD FAIZZULFIKRI BIN MOHD NOOR
AHMAD HAZIQ FERDAUS BIN AHMAD NASARUDDIN
MOHD KHAIROL NIZAM BIN SYUKRI
MUHAMMAD ALI SANUSI BIN AZIZ
MUHAMMAD SYAHIRAN BIN MOHD NOOR
MOHD SHARUL AKMAL BIN MD TAKIM
NUR AFINI BINTI ISHAK
HAIZATUL FARHALENA BINTI M.AZMAN
MUHAMMAD AISAMUDDIN BIN RUSLI
MOHD ABDUL HAKIM BIN CHE MOHD NOR
RUZAINAH BINTI ABDUL HALIM
SITI KHAIRATULASMA BINTI TAJUDDIN
ZAKARIA BIN SAAD

PENERIMA ANUGERAH AKADEMIK TERBAIK SEMESTER II 2016/2017

  • KISHEN KUMARA KURU

PROGRAM SARJANA MUDA SAINS
(SAINS NAUTIKA DAN PENGANGKUTAN MARITIM)

  • KEK KAH TEIK

PROGRAM SARJANA MUDA SAINS GUNAAN (FIZIK ELEKTRONIK DAN INSTRUMENTASI)

  • NG JIA WEN

PROGRAM SARJANA MUDA SAINS GUNAAN (TEKNOLOGI MARITIM)

  • CHONG MIN YEE

PROGRAM SARJANA MUDA TEKNOLOGI (ALAM SEKITAR)

PENERIMA ANUGERAH PELAJAR CEMERLANG SEMESTER II 2016/2017

  • MOHD KHAIROL NIZAM SYUKRI

PROGRAM SARJANA MUDA SAINS
(SAINS NAUTIKA DAN PENGANGKUTAN MARITIM)

  • WAN MOHAMAD IKHMAL WAN MOHAMAD KAMARUZZAMAN

PROGRAM SARJANA MUDA SAINS GUNAAN (FIZIK ELEKTRONIK DAN INSTRUMENTASI)

  • NUR AMIRA ADAM

PROGRAM SARJANA MUDA SAINS GUNAAN (TEKNOLOGI MARITIM)

  • WONG ZHI HUI

PROGRAM SARJANA MUDA TEKNOLOGI (ALAM SEKITAR)

Share the Post:

Artikel Berkaitan