Faculty of Computer Science and Mathematics

Pegawai Akademik Bidang Sains Matematik

Nama  : Profesor. Dr. Mohd Lazim b. Abdullah

Jawatan : Profesor

Kelayakan Akademik : Ph.D (UMT), BSc. Ed. (Hons) (Malaya)
Kepakaran : Set Kabur, Statistik Sosial, Sains Pemutusan 

No Telefon : +609-6683335
Email : lazim_m@umt.edu.my

Nama :  Profesor. Dr. Zabidin Bin Salleh

Jawatan :  Profesor

Kelayakan Akademik : Ph.D (UPM), MSc. (USM), BSc. (Hons), Dip.Ed. (UM)
Kepakaran : Topologi, Analisis Fungsian, Sistem Dinamik

No. Telefon : +609-6683312
Email : zabidin@umt.edu.my

Nama :  Profesor. Dr. Roslan Bin Hasni @ Abdullah

Jawatan : Profesor

Kelayakan Akademik  : PhD (UPM). MSc (UKM), BSc (USM)
Kepakaran  : Teori Graf 

Phone (office) : +609-6683857
Email : hroslan@umt.edu.my

Nama :  Profesor Madya Dr. Muhamad Safiih Bin Lola

Jawatan : Ketua Program Sarjana Mudah Sains (Analitik Data) dengan Kepujian/ 
                   Profesor Madya

Qualification : PhD (USM). MSc (UPM), BEc_Hons (UUM)
Expertise : Econometric Modeling, Stable Statistics

No. Telefon  : +609-6683247
Email : safiihmd@umt.edu.my

Nama : Profesor Madya. Dr. Ahmad Termimi Ab Ghani

Jawatan : Ketua Program Sarjana Muda Sains (Matematik Kewangan) dengan Kepujian

Kelayakan Akademik  : DSc (Tohoku), MSc., BSc. (KUSTEM)
Kepakaran  : Asas Matematik (Mantik Permainan, Teori Set), Aljabar (Teori Kumpulan) 

No. Telefon : +609-6683975
Email : termimi@umt.edu.my

Nama :  Profesor Madya  Dr. Norizan Binti Mohamed

Jawatan : Pensyarah Kanan

Kelayakan Akademik : PhD (UTM), MSc, BSc (UKM)
Kepakaran  : Peramalan Siri Masa, Kawalan Kualiti Berstatistik, Regresi Teguh

No. Telefon : +609-6683337
Email : norizan@umt.edu.my

Nama : Profesor Madya Dr. Ruwaidiah Binti Idris

Jawatan : Profesor Madya

Kelayakan Akademik : PhD, MSc., BSc. (UKM)
Kepakaran : Mathematical Modelling

No. Telefon :  +609-6683186
Email : ruwaidiah@umt.edu.my

Nama : . Profesor Madya. Dr. Zainidin Eshkuvatov

Jawatan  : Profesor Madya

Kelayakan Akademik  : PhD (National Uni. of Uzbekistan) Uzbekistan, MSc, BSc (Tashkent State Uni.) Uzbekistan 
KEpakaran : Analisis Berangka 

No. Telefon: +609-6683475
Email : zainidin@umt.edu.my

Nama : Profesor Madya Dr. Auni Aslah Mat Daud

Jawatan ; Profesor Madya

Kelayakan Akademik  : PhD (Western Australia), BSc. (UTM)
Kepakaran : Pemodelan Matematik, Sistem Dinamik, Matematik Epidemiologi 

No. Telefon : +609-6683625
Email : auni_aslah@umt.edu.my

Nama : Profesor Madya Dr. Nur Aidya Hanum Binti Aizam

Jawatan ; Profesor Madya

Kelayakan Akademik : Ph.D (Curtin), MSc. (UKM), BSc. (UMT)
Kepakaran : Penyelidikan Operasi (Matematik Pengurusan) & Pengoptimuman

No. Telefon : +609-6683979
Email : aidya@umt.edu.my

Nama : Dr. Ilyani Binti Abdullah

Jawatan  : Timbalan Dekan (Bakat dan Penyelidikan)

Kelayakan Akademik : PhD (UTM), MSc, BSc (UKM)
Kepakaran  : Fluid Dynamics, Differential Equations

No. Telefon : +609-6683476
Email :  ilyani@umt.edu.my

Nama : Dr. Fatimah Noor Binti Harun

Jawatan  : Ketua Program Sarjana Sains (Matematik ) dengan Kerja Kursus

Kelayakan Akademik  : PhD (Wollongong), MSc., BSc. (USM)
Kepakaran  : Mathematical Modelling

No. Telefon  : +609-6683341
Email : fnoor_hh@umt.edu.my

Nama : Dr. Shalela Binti Mohd Mahali

Jawatan : Ketua Program Sarjana Muda Sains ( Matematik Gunaan) dengan Kepujian

Kelayakan Akademik  : PhD (Western Australia ), MSc (UKM), BSc (KUSTEM)
Kepakaran  : Pemodelan Matematik, Gelombang Linear dan Tak Linear 

No. Telefon : +609-6683976
Email : shalela@umt.edu.my

Nama : Dr. Hassilah Binti Salleh

Jawatan : Pensyarah Kanan

Kelayakan Akademik  : PhD (UiO, Norway), MSc. (UKM), BSc. (KUSTEM)
Kepakaran  : Analisis Stokastik, Matematik Kewangan dan Insurans 

No. Telefon : +609-6683380
Email : hassilah@umt.edu.my

Nama : Dr. Hanafi Bin A. Rahim

Jawatan  : Pensyarah Kanan

Kelayakan Akademik  : PhD (UiTM), MSc. (UKM), BSc. (UiTM)
Kepakaran : Statistik Gunaan

No. Telefon : +609-6683626
Email : hanafi@umt.edu.my

Nama : Ts. Dr. Mohamed Saifullah Hussin

Jawatan : Pensyarah Kanan

Kelayakan Akademik : Ph.D (ULB, Brussels), MSc., BSc. (UUM)
Kepakaran : Metaheuristik, Pengoptimuman dan Penyelidikan Operasi 

No. Telefon  : +609-6683141
Email : saifullah@umt.edu.my

Nama : Dr. Nur Fadhilah Binti Ibrahim

Jawatan : Pensyarah

Kelayakan Akademik  : Ph.D (Curtin), MSc., BSc. (UTM)
Kepakaran : Penyelidikan Operasi dan Pengoptimuman 

No. Telefon : +609-6683717
Email : fadhilah@umt.edu.my

Nama : Dr. Azwani Binti Alias

Jawatan : Pensyarah

Kelayakan Akademik  : PhD (Loughborough), MSc, BSc (UTM)
Kepakaran  : Linear and Non-Linear Waves

Phone (office) : +609-6683413
Email : azwani.alias@umt.edu.my

Nama : Dr. Syerrina Binti Zakaria

Jawatan : Pensyarah  Kanan

Kelayakan Akademik  : Ph.D (USM), MSc, BSc (UKM)
Kepakaran  : Statistik Gunaan (Spatial Analysis) 

No. Telefon : +609-6683681
Email : syerrina@umt.edu.my

Nama : Dr. Ummu ‘Atiqah Mohd Roslan

Jawatan : Pensyarah Kanan

Kelayakan Akademik : Ph.D (Exeter), MSc., BSc. (UMT)
Kepakaran : Sistem Dinamik 

No. Telefon  : +609-6683439
Email : ummuatiqah@umt.edu.my

Nama : Dr. Nur Baini Binti Ismail

Jawatan : Pensyarah Kanan

Kelayakan Akademik  : PhD (Bradford), MSc, BSc (USM)
Kepakaran  : Computer Aided Geometry Design

No. Telefon : +609-6683873
Email : baini@umt.edu.myRekabentuk Geometri Berbantu Komputer 

Nama : Dr. Chong Nyuk Sian

Jawatan : Pensyarah Kanan

Kelayakan Akademik  : Ph.D (uOttawa), MSc. (USM), BSc. (Hons)(USM)
Kepakaran  : Pemodelan Matematik Epidemiologi, Persamaan Pembezaan Biasa 

Phone (office) : +609-6683301
Email : nyuksian@umt.edu.my

Nama : Dr. Binyamin Yusoff

Jawatan : Pensyarah Kanan 

Kelayakan Akademik  : Ph.D (Barcelona), MSc., BSc. (UMT)
Kepakaran  : Set Kabur dan Sains Pemutusan 

No. Telefon :  +609-6683316
Email : binyamin@umt.edu.my

Nama : Dr. Loy Kak Choon

jawatan  : Pensyarah Kanan

Kelayakan Akademik : Ph.D (uOttawa), MSc. (USM), BSc. (KUSTEM)
No. Telefon : Pengkomputeran Dinamik Bendalir, Analisis Berangka

Phone (office) : +609-6683259
Email : kakchoon@umt.edu.my

Nama : Dr. Mohamad Nazri b. Husin

Jawatan  : Pensyarah

Kelayakan Akademik  : Ph.D (UMT), MSc. (USM), BSc. (Hons)(USM)
Kepakaran  : Aplikasi Teori Graf dan Pemodelan Matematik 

No. Telefon : +609-6683331
Email : nazri.husin@umt.edu.my

Nama : Dr. Maharani Abu Bakar

Jawatan : Pensyarah Kanan

Kelayakan Akademik : Ph.D (Essex, UK), MSc., BSc. (UGM, Indonesia)
kepakaran : Applied Mathematics

No. Telefon :  +609-6683989
Email : maharani@umt.edu.my

Name : Dr. Hanani Farhah binti Harun

Position : Lecturer

Qualification : Ph.D, MSc., BSc. (IIUM)
Expertise : Financial Mathematics

Phone (office) :  +609-668
Email : hanani.harun@umt.edu.my

Nama  : Siti Madhihah Binti Abdul Malik

jawatan  : Pensyarah

Kelayakan Akademik : MSc. (UKM), BSc. (KUSTEM)
Kepakaran : Pemodelan Matematik 

No. Telefon : +609-6683734
Email : madhihah@umt.edu.my

Nama : Nor Azlida Binti Aleng@Mohamad

Jawatan  : Pensyarah

Kelayakan Akademik  : MSc., BSc. (UKM)
Kepakaran  : Biostatistik dan Statistik Gunaan 

No. Telefon : +609-6683744
Email : azlida_aleng@umt.edu.my